» Webkomiksy » Fotoalbum

Fotoalbum


wersja do druku

Fotoalbum
Kajetan Wykurz (rysunki)
Urodził się w roku Pańskim 1983 w mieście Łodzi. Jego wykształcenie średnie to wystawiennictwo w Liceum Plastycznym, zaś wyższe - filmoznawstwo na UŁ. Zawodowo stara się utrzymać z wszelakich plastycznych zleceń. Jest wielkim fanem kina.

Michał Lebioda (scenariusz)
Urodził się w 1978 w Lublinie, studia skończył w Łodzi, obecnie mieszka w Warszawie. Jest poważnym pracownikiem i odpowiedzialną głową rodziny.

Nałogowo startuje w konkursach, zwłaszcza jeżeli wiążą się z komiksem. Niestety, jego przekleństwem jest drugie miejsce. Jedyne pocieszenie to lektura najlepszego komiksu na świecie - Butów Aleksandry Spanowicz. Obecnie pracuje z Kajetanem nad pełnometrażowym komiksem o przygodach Demonicznego Detektywa.


Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi 2008
II miejsce w kategorii profesjonalistów








Michał Lebioda o komiksie:
Inspiracją Fotoalbumu była historia znajomego, który wynajmował mieszkanie w starej kamienicy przy ulicy Żeromskiego w Łodzi. Wśród rupieci pozostawionych przez poprzednich mieszkańców wygrzebał kiedyś serię oryginalnych grafik, srebrną zastawę z herbem von Fickenstainów, angielski hełm kolonialny z końca XIX w. i pogryziony przez szczury stuletni album z fotografiami.

Kajetan Wykurz o genezie postaci:
Komiks Fotoalbum powstał jako pierwsza historyjka przygód Demonicznego Detektywa Lucjana. Postać wymyśliłem spontanicznie na potrzeby nowo powstającego portalu o Łodzi. Michał zaś wlał w detektywa duszę i okrasił wspaniałym otoczeniem i przygodami. Do dziś na stronie www.fabrykancka.pl można śledzić przygody naszego bohatera.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę



Czytaj również

Komentarze


~kolec

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Bardzo na plus praca.
11-02-2009 11:05
DracoCzyliSmok
   
Ocena:
0
Mocne i piękny przekaz :)
11-02-2009 22:05
~Time Warp

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ta praca do złudzenia przypomina Portret Doriana Graya Oscara Wilde. Temat jest potraktowany prościej ale mimo wszystko.:) Nie mam pretensji do młodych autorów gdyż mogli tego nie czytać ale jury przyznające nagrody powinno to dostrzec.
12-02-2009 16:17
Repek
    @Time Warp
Ocena:
0
A jeśli nawet dostrzegło, to jakie to ma znaczenie? Idea jest oczywista i tylko ślepy, by nie zauważył pomysłu w tle.

Pozdrówka
12-02-2009 16:20
akito
    do Time Wrap
Ocena:
0
za takie "złudzenie" u mnie miałbyś pałę z analizy tekstu
- osią Doriana Gray'a jest problem wolności od upływu czasu i konsekwencji postępowania. to OBRAZ się starzeje, a POSTAĆ jest wiecznie młoda
- tutaj osią jest podarowanie wiecznej młodości na fotografii, a do tego jest to pochodna relacji młoda kobieta (która głównie wygląda) - fotograf (sam nie ma wyglądu, ale zachowuje pamięć o wyglądzie innych)

Fabuła komiksu jest pod tym względem samodzielna, dobrze skonstruowana. Pojawia się motyw wizerunku postaci i dwóch żyć, jakie dzięki temu prowadzi, który to motyw również pojawia się u Wilde'a, a pewnie i w Opowieściach z 1001 nocy i Mahabharacie.

Nie pouczaj, jak nie umiesz odróżnić motywu wędrownego od zapożyczenia. proponuję formę "mi to za bardzo przypomina motyw... więc zraziło mnie to do komiksu/twórców/jury"

a o komisie:
1. przeczytałam z zainteresowaniem
2. wszystko klarowne i fajnie napisane
3. dobrze wykorzystany język komiksu, operowanie kolorem, by pokazać dwie rzeczywistości
4. ciekawa myśl, że próba zatrzymania czasu na wieki jest przestępstwem.
hehehe

pozdrawiam autorów i gratuluję. Panu Lebiodzie odradzam startowanie w wyścigu Palio
13-02-2009 11:02
~Time Warp

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Dostało mi się. Nawet pałę otrzymałem.;)
Ponoć gdzieś też pouczam? Choć nigdzie u siebie tego nie widzę. Raczej u adwersarza.

Doradzę Ci zatem.
Jeśli nie lubisz pouczania (lub nauki w ogóle) to nie pouczaj pouczających - bo pouczanie nigdy nie zniknie. Lekarzu lecz się sam!

To co piszesz dalej o fabule to zbiór przymiotników a nie argumenty. Samodzielna? Dobrze skonstruowana? Żartujesz?
Pisałem, że temat potraktowano płycej niż u Wilde. Dodam jeszcze, że głupiej. Co kobiecie z nieśmiertelności przeżywanej w starości? Nic! Fotograf ten raczej, więc nienawidził głównej bohaterki niż ją kochał.;D Jaki motyw ma detektyw żeby spalić zdjęcia? Żaden. Chyba, że kocha tę kobietę i chciał z niej zdjąć klątwę fotografa?;D To tyle o dobrej konstrukcji.

Sorr za mocne słowa.
Pozdrawiam również autorów choć ich nie znam.
Pozdro
13-02-2009 16:51
~Nick Drake

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ja też uważam że podobieństwa do Doriana Graya są dość powierzchowne. Pewnie książka była jakąś inspiracją dla scenarzysty, ale niewiele z niej zostało.
Akito ma racje, może klimat i parę motywów jest zbliżone do Doriana, ale 'temat' jest inny.

No i wydaje mi się, że Detekyw pali zdjęcie aby się z niego po prostu wydostać, nie ma w tym chyba żadnych emocjonalnych motywów.


Poza tym bardzo fajny komiks :)
Klarowny, ciekawy, jedyne co mi się nie podchodzi to twarz babci, ale to szczegół :)

13-02-2009 17:30
rincewind bpm
   
Ocena:
0
Fajne :)
14-02-2009 21:49
Samentu
    Fajn
Ocena:
0
Och. Super. Rysunki ściągane z Ostrowskiego czyli Mc Keevera a scen z Doriana Graya. Uwielbiam polski wasalizm, który każe wszystko ściągać z zachodu.
Zacna praca.
11-03-2009 12:16

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.